asc
09 آذر 1401 - 00:13

مردم ایران اوج عظمت پرستاری را در دوران دفاع مقدس و بیماری کرونا لمس کرده‌اند

رئیس ستادکل نیروهای مسلح اعلام کرد: مردم ایران اسلامی اوج عظمت پرستاری را در دوران دفاع مقدس و بیماری منحوس کرونا از عمق جان لمس کرده‌اند.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری فارس، سردار سرلشکر محمد باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح به مناسبت سعادت حضرت زینب کبری (س) و روز پرستار پیام تبریکی صادر کرده است.

متن کامل پیام تبریک سرلشکر باقری به شرح زیر است:

 گل‌واژه پرستار آمیزه‌ای ارزشمند از دانش، مهارت و ارزش‌های متعالی انسانی و الهی است. او که با التیام آلام جسمی و روحی بیماران، سلامتی و امید را به آنان هدیه می‌کند.

سالروز میلاد با سعادت حضرت زینب کبری سلام‌الله علیها، از آن رو بر صفحه تقویم جمهوری اسلامی ایران به نام روز پرستار نقش بسته است که پرستاری تجلی الهام‌بخش ایثار، آگاهی، همراهی و صبوری است.

 مردم ایران اسلامی اوج عظمت پرستاری را همواره و به خصوص در دوران دفاع مقدس و بیماری منحوس کرونا از عمق جان لمس کرده و تلاش و مجاهدت این قشر فداکار جامعه را همگام با سایر گروه‌های پزشکی و پیراپزشکی فراموش نخواهند کرد که بی‌تردید این جهاد عظیم همچون نگینی بر سینه جامعه پزشکی و پرستاری کشور و نیروهای مسلح خواهد درخشید.

اینجانب ضمن تبریک سالروز میلاد با سعادت پرستار کربلا و پرچمدار جهاد تبیین حماسه حسینی، حضرت زینب کبری سلام‌الله علیها، روز پرستار را به آحاد جامعه پرستاری کشور و به ویژه پرستاران شاغل در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی نیروهای مسلح تبریک عرض نموده و در مقابل مقام والای شهدای پرستار سر تعظیم فرود می‌آورم.

پایان پیام/

منبع: فارس
شناسه خبر: 889165