asc
24 اسفند 1401 - 18:39

ادامه اعتراضات در انگلیس؛ نوبت به کارکنان ریلی رسید

اتحادیه های کارگری درانگلیس بار دیگر اعتراضات مربوط به دستمزد پایین و شرایط کاری نامناسب در این کشور را برگزار کردند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، اعتراضات فراگیر اتحادیه های کارگری در انگلیس به رویه هفته های گذشته در این کشور ادامه دارد.

امروز چهارشنبه و به روال هفته های اخیر در انگلیس کارمندان دولتی و کارکنان بخش ریلی این کشور تجمع اعتراضی را در خیابان های لندن برگزار کردند.

این تجمع اعتراضی که از سوی اتحادیه های کارگری در انگلیس برگزار شد در اعتراض به وضعیت درآمدی نامناسب خود وشرایط کاری کارگران و کارمندان در این کشور برگزار می شود. اتحادیه های کارگری خواستار افزایش ده درصدی حقوق و چشم انداز امنیت شغلی بهتر برای نیروی کار در انگلیس هستند.

شرایط دستمزدی در انگلیس در ماههای اخیر به واسطه افزایش هزینه انرژی وتورم ناشی از آن موجب نارضایتی مردم در این کشور اروپایی شده است. بحرانی که تا حد زیادی به دلیل جنگ در اوکراین به وجود آمده است.

با توجه به افزایش قیمت کالاهای مصرفی و پایین بودن دستمزدها در سایه تورم که بالاترین میزان طی دهه‌های گذشته است، انگلیس شاهد تشدید اعتصابات در بخش‌های اقتصادی و عمومی است. در حالی که انگلیس شاهد بدترین بحران هزینه‌های معیشتی طی چند نسل گذشته است، بسیاری از کارکنان و کارگران دیگر، از بخش راه آهن گرفته تا وکلا، سال جاری دست به اعتصاب زدند.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1095129