asc
28 دی 1401 - 00:09

آغاز «جشن سربرون» احتمالا اوایل سال آینده

تهیه‌کننده سریال «جشن سربرون» می‌گوید: این روزها در پس‌تولید به سر می‌برند و حجم بالایِ ویژوآل افکت احتمالاً پخش سریال را به سال آینده موکول خواهد کرد.

به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم ، این روزها درباره پخش سریال‌های تازه تلویزیون، گمانه‌زنی‌های بسیاری می‌شود یکی از آن آثار، سریالِ الف ویژه «جشن سربرون» است.

این درحالی است که قرار بود «جشن سربرون» کاری که جزو محصولات سیمافیلم به شمار می‌رود و مجتبی راعی کارگردانی و حسن نجاریان آن را تهیه کرده اواخر تابستان و اوایل پاییز امسال، روی آنتن برود.

حسن نجاریان تهیه‌کننده این سریال تلویزیونی در گفت‌وگویی اعلام کرد: قرارمان بر پخشِ این سریال در هفته آخر تابستان بود، اما این زمان به دو دلیل به تعویق افتاد. 

به گفته نجاریان دلیل اصلی تعویق زمان پخش سریال که دلیل بعدی را ایجاد می‌کند، بحثِ آماده نشدنِ فیلم بود و جلوه‌های ویژه و ویژوآل افکت‌های کار نیز بسیار هزینه سنگین و حجمِ بالایی دارند.

نجاریان همچنین تاکید کرد: موارد یاد شده بیش از انتظار افزایش پیدا کرد و موضوع انتخاب موسیقی با ارکستر به طولانی شدن کار منجر شد تا جایی که  همه‌ این‌‌ها هم زمان و هم بودجه را افزایش داد.

حالا دوباره او در گفت‌وگویی با خبرنگار تسنیم به این نکته اشاره کرد که صحبت‌هایی درباره پخش سریال شده اما هنوز قطعی نیست. اما ما درگیرِ پس‌تولید هستیم و حجم بالای ویژوآل افکت احتمالاً کار پخش را به اوایل سال آینده موکول کند.

نجاریان همچنین تصریح کرد: بیش از هرچیزی برای ما کیفیت کار مهم است و هم اکنون دو گروه مشغولِ فعالیت‌ هستند تا بحث ویژوآل درست و با دقت دنبال شود. البته بحث موسیقی هم به طول می‌انجامد چون در استودیو با ارکستر نواخته خواهد شد.

از سوی دیگر گفته می‌شود شبکه یک یا سه، شبکه‌هایی‌ هستند که احتمالِ پخش «جشن سربرون» از آنتن‌شان، وجود دارد. چرا که معمولاً کارهای الف ویژه تلویزیون از این دو شبکه پخش خواهد شد. 

سریال تاریخی «جشن سربرون» به کارگردانی مجتبی راعی محصول سیما فیلم است. حسین محجوب، محمود پاک‌نیت، لاله اسکندری ، فرخ نعمتی، قاسم زارع، داریوش کاردان، میرطاهر مظلومی، رامین ناصرنصیر، مهدی فقیه، کریم اکبری مبارکه، صدرالدین حجازی، نادر فلاح، بیوک‌میرزایی، مهران نائل، جواد قامتی، ابراهیم برزیده، سیامک اشعریون، پرویز بزرگی، علی جاویدفر، محمد حاج حسینی، فرشید صمدی‌پور، محمدرضا راد، حسن محمودی، مجتبی واشیان، امیر کسارنژاد، ساقی عسگری، سارا اشتری، امیر زمستانی، سودابه علیپور، نجات علی مرادی، سیامک حلمی، آرمین ترکمندی، علی حسن ناصری، ذبیح ذبیح پور، علی نجاریان، زهرا برومند، ایوب دمان، امیر نداف فر، عباس براری، رضا درم کزین، ابوالفضل حاجی علیخانی، مجید یاراحمدی، مهران‌هادی، جواد عاقبت بین، حسن زارع، محمودرضا بهرامی، علی عطایی، سیامک نظری، مرتضی ستارپور، محمد نادرخانی، فیروز حیدرزاده، سجاد مومنی، رضا سیدی از بازیگران این مجموعه تلویزیونی‌اند.

«جشن سربرون» روایتگر داستانی عاشقانه در دوران پیش از مشروطه است. سریالی که قرار است برگی تازه از تاریخ کشورمان را به نمایش درآورد. در این سریال مخاطبان نگاهی به کمپ انگلیسی‌ها با کاراکتری به نام «مستر نوئل انگلیسی» داشته و همچنین خانه قوام، بیمارستان مرسلین، خانه حاج آقا ضیاء، انجمن محمدیه و کوچه‌های شیراز و بخش‌های کنسولگری انگلیس را در محورِ ماجراهای بهادرخان (حسین محجوب) می‌بینند. 

در خلاصه داستان "جشن سربرون" آمده است: «بهادر»، کدخدای ایل پوسان با کدخدای طایفه همسایه «سرخو»، رقابت و مخالفتی دیرینه دارد. مدتی است آتش کینه‌ها خاموش شده است تا اینکه سرخو با اعتماد به نفس به خواستگاری جهان‌پسند دختر زیبا و کم سن و سال بهادر می‌آید. غافل از اینکه قرار است مدتی بعد جهان‌پسند به عقد پسرعموش درآید. بهادر قاطعانه با این وصلت مخالفت می‌کند. زخم‌های کهنه سرباز می‌کنند. هر دو طایفه از کدخدای خود حمایت می‌کنند و نهایتاً درگیری ابعاد بزرگ‌تری می‌یابد و ...

انتهای پیام/

 


 


 

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 983578