asc
20 دی 1401 - 10:38

فروشگاه‌های بیشتری در انگلیس در ۲۰۲۳ در معرض ورشکستگی قرار دارند

پیش‌بینی‌ها حاکی از آن است که میزان ورشکستگی فروشگاه‌ها در انگلیس به خاطر بحران افزایش هزینه‌های زندگی در سال ۲۰۲۳ افزایش خواهد یافت.

‌به گزارش خبرنگار مهر به نقل از راشاتودی، کارشناسان مؤسسه اعتبار بیمه‌ای آترادیوس اعلام کردند که شدت گرفتن بحران افزایش هزینه‌های زندگی در انگلیس باعث خواهد شد تا شاهد ورشکستگی فروشگاه‌های بیشتری در این کشور طی سال جاری باشیم.

در سال ۲۰۲۲ روند ورشکستگی فروشگاه‌ها در انگلیس با شدت بیشتری نسبت به سال‌های قبل ادامه پیدا کرد و به طور متوسط هر روز ۵۰ فروشگاه در این کشور تعطیل شدند.

کارشناسان این مؤسسه می‌گویند که افزایش تعداد ورشکستگی‌ها در سال ۲۰۲۲ احتمالاً نشان‌دهنده افزایش چالش‌ها برای فروشگاه‌ها در این کشور است که باعث شده تا آنها به سمت تغییر ساختار و یا تغییر برنامه مالی خود روی بیاورند.

ارین بروکس، مدیرعامل و رئیس بخش اروپای شرکت آلوارز اند مارسال می‌گوید: تملک دو شرکت جولز و میددات‌کام، توسط شرکت بزرگ نکست نشان می‌دهد که شاهد ادغام شرکت‌های کوچک هستیم؛ چراکه فشار روی این شرکت‌ها به خاطر هزینه‌ها بیش‌تر است.

به گفته بروکس، شرکت‌ها و برندهایی که توانسته‌اند از شیوع ویروس کرونا عبور کنند، از نظر مالی بسیار ضعیف‌تر شده‌اند و حالا با کاهش خرید مصرف‌کنندگان به خاطر افزایش قیمت‌ها در سایه تورم سر به فلک کشیده، بحران برای آنها جدی‌تر شده است. البته برخی از این شرکت‌ها حرفی برای گفتن دارند که شرکت‌های بزرگ به سمت تملک آنها بروند.

منبع: مهر
شناسه خبر: 967162